• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się i włączyli do akcji uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kiełczowie „ Na pomoc Mikołajowi” .

Dziękujemy za wszystkie kosmetyki, środki higieniczne, środki czystości, ubranka i zabawki. Zebraliśmy  40  kartonów darów, 50 opakowań pampersów oraz niezliczoną ilość chusteczek nawilżanych. Wszystkie rzeczy zostały już dostarczone do Domów Dziecka: na ulicę Parkową we Wrocławiu, do Rodzinnego Domu Dziecka w Dobrzykowicach oraz do placówki w Wierzbicach.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować darczyńcom, całej społeczności szkolnej oraz prywatnym przedsiębiorcom, którzy udostępnili nam miejsca zbiórki.

Życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Uczniowie i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

• XVII Przegląd Twórczości Zakazanej w PRL-u

• "Nowy ból przeszył serca Polaków,

Pasterz-kapłan przelał swą krew,

Abyś ty mógł żyć w wolnej Ojczyźnie,

Bez cierpienia, bólu i krat."

15 grudnia 2022 r. w sali koncertowej CBK FAMA  odbył się XVII Przegląd Twórczości Zakazanej w PRL-u organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Józefa Mackiewicza we Wrocławiu pod Patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, NSZZ "Solidarność" Whirpool Wrocław oraz Wójta Gminy Długołęka.

Przegląd jest wspaniałą podróżą przez karty historii Polski, podczas której uczestnicy prezentują piosenki cenzurowane przez władze komunistyczne.

W konkursie brało udział 16 szkół z Gminy Długołęka i Wrocławia. Ogromny sukces odniosła nasza uczennica Maja Pawlak, która piosenką "Ojczyzno ma" wywalczyła 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych, tym samym okazała się najlepsza spośród szkół podstawowych Gminy Długołęka.

Na uznanie zasługuje również licealistka z Długołęki, która w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych zajęła 2 miejsce.

To był dzień pełen wzruszeń, wielkich emocji i wspomnień.

Serdecznie gratulujemy!

• MIKOŁAJKI

• 6 GRUDNIA naszą szkołę odwiedził Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami, było dużo uśmiechu, prezentów, niespodzianek i słodkości!

Podczas dzisiejszego kiermaszu prowadziliśmy zbiórkę na sprzęt rehabilitacyjny dla naszej uczennicy!

Można też było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w przepięknych fotobudkach przygotowanych przez dzieci z naszejświetlicy szkolnej kl. I-III. Ho Ho Ho...To był magiczny dzień!

• LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W dniu 30.11.22 przeprowadzona została lekcja biologii podczas której uczniowie klasy 7 zapoznali się z budową i działaniem  mikroskopu świetlnego. Młodzi badacze poznali zasady pracy z mikroskopem oraz obejrzeli gotowe preparaty przedstawiające tkanki zwierzęce.

Następnie obraz widziany przez okular mikroskopu przenieśli na papier.

Podczas kolejnych lekcji uczniowie wykonają samodzielnie własny preparat. Taka lekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci!

Sprzęt został zakupiony w ramach programu "Labolatoria przyszłości".