• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

• W Szkole Podstawowej  im. Odkrywców i Podróżników w Borowej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.

Ogromnie miło nam poinformować, że:

w kategorii klas 2 - 1 miejsce zajęła Dorotka Żarnowska z klasy 2e

w kategorii klas 3 - 1 miejsce zajęła Agatka Walczak z klasy 3e

w kategorii klas 4-8 - 1 miejsce zajęła Julia Płaczek z klasy 5f

w kategorii poezji śpiewanej - 2 miejsce zajęła Maja Pawlak z klasy 5f

Serdecznie GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom, a z naszych uczennic jesteśmy wyjątkowo DUMNI!

BRAWA!!!

• „ Zeige dein Talent!”

• 28 kwietnia 2023 roku w Bibliotece Austriackiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się kolejna edycja  przeglądu artystycznego  „ Zeige dein Talent!” adresowanego do uczniów szkół  podstawowych i ponadpodstawowych z Dolnego Śląska. Organizatorem konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie, Szkoła Podstawowa nr 107 we Wrocławiu,  Biblioteka Austriacka i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (Oddział we Wrocławiu). Patronat nad konkursem objęli Uniwersytet Wrocławski, Instytut Austriacki i Konsul Honorowy Austrii. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i językowy. Uczniowie naszej szkoły, Maja Nadolna z klasy 8g zdobyła II miejsce w kategorii -  piosenka, a Hanna Dębicka z klasy 7c zdobyła II miejsce w kategorii –recytacja wiersza. Uczestnicy dostarczyli widzom wiele emocji i wrażeń a Jury trudne zadanie do wykonania.

Uczniów przygotowały nauczycielki języka niemieckiego Dorota Solarz i Magdalena Solecka

W galerii prezentujemy zdjęcia z konkursu oraz film, który nagrali Hanna Dębicka, Arianna Ciesielska oraz Aleksander Ciesielski, uczniowie klasy 7c.  Arianna i Olek z przyczyn losowych nie mogli wziąć udziału w konkursie .  Film , który nagrali został zaprezentowany podczas konkursu. Zostali oni  nagrodzeni za interpretację wiersza.

Uczniom gratulujemy!